Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

"GÓRA GROSZA 2017"

Przejdź do - "GÓRA GROSZA 2017"

Na przełomie listopada i grudnia od 27 listopada do 2  stycznia we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła osiemnasta edycja akcji Góra Grosza. Nasze Szkoła jak co roku włączyła się w zbiórkę monet groszowych     i innych. Akcja ta ma swój wymiar społeczny, przyczynia się do poprawy losu dzieci, które wychowują się poza własnymi rodzinami.

Czytaj więcej o: "GÓRA GROSZA 2017"

KLASA I A W TEATRZE

Przejdź do - KLASA I A W TEATRZE

12 STYCZNIA KLASA I WYBRAŁA SIĘ NA PIERWSZĄ KLASOWĄ WYCIECZKĘ DO TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA DO BĘDZINA NA SZTUKĘ TEATRALNĄ " BROMBA W SIECI"

Czytaj więcej o: KLASA I A W TEATRZE

WIGILIA W KLASIE I A

Przejdź do - WIGILIA W KLASIE I A

22 grudnia odbyły się w szkole wigilie klasowe, szczególnie ważna, bo pierwsza w naszej szkole była ta w naszej najmłodszej klasie czyli  Ia. 

Czytaj więcej o: WIGILIA W KLASIE I A

KONKURS MIEJSKI: "JEŻ SUPER ZWIERZ"

Przejdź do - KONKURS MIEJSKI: "JEŻ SUPER ZWIERZ"

Uczniowie klasy  Ia uczestniczyli w miejskim konkursie plastycznym: „Jeż super zwierz” zorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie. Prace miały formę przestrzenną, wykonane zostały z materiałów recyklingowych i przedstawiały postać jeża.  Uczniowie: Kacper Kopeć, Ksawery Herman i Mateusz Wojtak otrzymali podziękowania  za piękne prace, a Patrycja Kasterka została wyróżniona.
Serdecznie gratulujemy uczstnikom, bo prace były bardzo ładne i konkurencja ogromna.

 

JASEŁKA SZKOLNE 2017

Przejdź do - JASEŁKA SZKOLNE 2017

W dniu 20 grudnia, jak corocznie odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycielki religii.  W tym roku w zimowej scenerii  przedstawili historię  Maryi, Józefa oraz dzieciątka uczniowie klas drugich pod okiem P. T. Domagały.  Całość była wzbogacona pięknie zaśpiewanymi kolędami w wykonaniu utalentowanych uczennic klasy II b  i grającemu na harmonii uczniowi klasy II a Janowi Dudzie.

XVI TURNIEJ O ŻYCIU I TWORCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

Przejdź do - XVI TURNIEJ O ŻYCIU I TWORCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

Tradycją naszej szkoły jest coroczny Turniej o Życiu I Twórczości Adama Mickiewicza, który odbywa się z okazji imienin, a zarazem urodzin Naszego Patrona (24 grudnia). Eliminacje w klasach miały miejsce 30. listopada. Uczniowie w drużynach dwuosobowych wypełniali karty pracy poświęcone twórczości i życiu wieszcza.

Czytaj więcej o: XVI TURNIEJ O ŻYCIU I TWORCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

WARSZTATY JĘZYKOWE Z NAUKĄ BEZ GRANIC - KATOWICE 8 GRUDNIA 2017 R.

Przejdź do - WARSZTATY JĘZYKOWE Z NAUKĄ BEZ GRANIC - KATOWICE 8 GRUDNIA 2017 R.

Jak co roku P. B. McMahon wyjechała z uczniami naszej szkoły na warsztaty językowe.
Tym razem zawitaliśmy na warsztaty z języka angielskiego do Katowic.

Czytaj więcej o: WARSZTATY JĘZYKOWE Z NAUKĄ BEZ GRANIC - KATOWICE 8 GRUDNIA 2017 R.

DZIEŃ GÓRNIKA

Przejdź do - DZIEŃ GÓRNIKA

Dnia 8 grudnia. w klasie I a odbyło się spotkanie z górnikiem z okazji „Barbórki”. Honorowym gościem był „pan pięknym galowym stroju. Zaproszony górnik pokazał dzieciom swój roboczy strój i narzędzia. Zaprezentował lampę górniczą oraz bardzo ważne nakrycie głowy – dawny i współczesny kask. Opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi wydobywających węgiel. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami, złożeniem życzeń oraz wręczeniem prezentu.

Dla dzieci czekała wielka niespodzianka – KRECIK oraz duży kosz z cukierkami.

MIKOŁAJKI 2017

Przejdź do - MIKOŁAJKI 2017

Co roku  dzień  św. Mikołaja obchodzony jest w naszej szkole w sposób szczególny. Klasy organizują ten dzień we własnym gronie, wymieniając się podarunkami "niespodziankami", wychodząc do kina, wyjeżdżając na wycieczki itp. Nasza najmłodsza klasa w szkole czyli  Ia zaprosiła Mikołaja w ten dzień do  siebie.

Czytaj więcej o: MIKOŁAJKI 2017

WARSZTATY INFORMATYCZNE

Przejdź do - WARSZTATY INFORMATYCZNE

W dniu 4.12.2017 r. uczniowie klasy 3a pod opieką p. B. Balińskiej oraz p. B. McMahon uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie przy ulicy Promiennej.

W trakcie zajęć pod bacznym okiem nauczycieli szkoły oraz starszych kolegów z klas technikum poznawali sposoby diagnostyki sprzetu komputerowego, zostali wprowadzeni w tajniki podstaw programowania gier 2D, mogli samodzielnie zastosować technikę termosublimacji i ozdobić kubki przygotowanym przez siebie motywem graficznym.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie z chęcią uczestniczyli w warsztatach i z całą pewnością  bardzo chętnie zapoznają się z ofertą edukacyjną proponowaną przez CKZiU.

SZLACHETNA PACZKA 2017

Przejdź do - SZLACHETNA PACZKA 2017

NASZA SZKOŁA  PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”.

WYBRALIŚMY RODZINĘ I UDAŁO SIĘ  PRZYGOTOWAĆ JEJ UPOMINKI NA TEN SZCZEGÓLNY ŚWIĄTECZNY CZAS.

KOORDYNATORAMI AKCJI SZLACHETNA PACZKA BYŁY PANIE: I. DZIERWA, M. ĆWILĄG, B. MCMAHON.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI W  ZBIÓRCE POTRZEBNYCH DLA RODZINY RZECZY, MAMY NADZIEJĘ, ŻE DLA RODZINY BĘDĄ TO ŚWIĘTA  O JAKICH MARZĄ I NA JAKIE  ZASŁUGUJĄ!!!

Czytaj więcej o: SZLACHETNA PACZKA 2017

ANDRZEJKI 2017

Przejdź do - ANDRZEJKI 2017

Stare, polskie przysłowie mówi "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. 

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb.

Tego dania dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię św. Katarzyny, czyli 24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też one idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W dniu 30 listopada( czwartek) w naszej szkole odbyły się Andrzejki.

W godzinach dopołudniowych świtelica zamieniła się w  gabinet wróżb i czarów. Uczniowie klas gimnazjalnych  zorganizowali ciekawe wróżby dla całej braci uczniowskiej, na każej z przerw można było przyjść, powróżyć sobie i poznać "swoją przyszłość".

Czytaj więcej o: ANDRZEJKI 2017

JAWORZNICKI MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2017

Przejdź do - JAWORZNICKI MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2017

W dniach 13 -24 listopada 2017r. na terenie naszego miasta trwał Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości. Akcja organizowana jest co roku z ramienia Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego i obejmuje wiele działań, które mają na celu promowanie postaw przedsiębiorczych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej o: JAWORZNICKI MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Przejdź do - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszej szkole 24 listopada w piątek był obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Zarówno maluchy z pierwszej klasy, jak i gimnazjaliści starali się uczcić ten dzień przynosząc  do szkoły swoje ulubione maskotki.

Czytaj więcej o: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Przejdź do - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Z czasem święto przerodziło się w całkowicie niepolityczne. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.
21 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.
Na tydzień przed obchodami święta zostały przygotowane tablice Informacyjne.

 

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Przejdź do - Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W piątek w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizacją uroczystości zajęła się klasa IIa pod opieką pana Michała Ciołczyka.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. 

Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Warsztaty zawodoznawcze klasy 3b w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Przejdź do - Warsztaty zawodoznawcze  klasy 3b w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku uczniowie klasy IIIb pod opieką p. R. Skrzyńskiej oraz p. A. Bezy odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ową placówkę.

Czytaj więcej o: Warsztaty zawodoznawcze klasy 3b w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

AKADEMIA BZPIECZNEGO PUCHATKA

Przejdź do - AKADEMIA BZPIECZNEGO PUCHATKA

Z początkiem roku szkolnego wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą  narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu.

Czytaj więcej o: AKADEMIA BZPIECZNEGO PUCHATKA

Nagroda w konkursie: "Moja wakacyjna praca"

Nasza uczennica klasy 1 a Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworznie Patrycja Kasterka  wzięła udział w konkursie "Moja wakacyjna Praca", organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy. Uczestniczka zajęła wyróżnienie jako najmłodsza laureatka tego konkursu. Uczestnicy mieli za zadanie ukazać w formie pracy plastycznej, rysunku, grafiki, czy nawet krótkiego filmu swoją aktywność podczas wakacji. Patrycja przez wakacje karmiła kurki cioci i sprzątała. Mama Patrycji podpowiedziała jej, żeby pracę przygotowała z powycinanych gazet. Gratulujemy Patrycji!!!! Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Izabela Dzierwa

Czytaj więcej o: Nagroda w konkursie: "Moja wakacyjna praca"

Wizyta klasy 3a w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Przejdź do - Wizyta klasy 3a w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą – p. Barbarą McMahon i doradcą zawodowym – p. Regina Skrzyńską w czwartek 26 października odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie.                  

 

Czytaj więcej o: Wizyta klasy 3a w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Wspieramy Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie

Przejdź do - Wspieramy Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie

Grupa wolontariuszy z klas 2A i 2B ( Aleksandra Zonik, Łukasz Kwiatek, Angelika Gołas, Weronika Kęska, Kinga Gniłka) w czasie zebrań z rodzicami w dniu 24 października rozprowadzała sadzonki żonkili na rzecz  Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Uzbierano kwotę 260zł. i 14 groszy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom!
Kwota ta została już przekazana na konto hospicjum.

Klasa 3c w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Przejdź do - Klasa 3c w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

We wtorek 24 października uczniowie klasy IIIc mogli uczestniczyć w zajęciach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. Wybrali się tam z panią Beatą Balińską  i doradcą zawodowym - panią Reginą Skrzyńską.

Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z doradcą zawodowym CKP -  panią Elżbietą Orzechowską–Filipczyk, która poprowadziła wykład na temat kierunków kształcenia młodzieży w różnych typach szkół ponadgimnazjalnych.  Omówiła również możliwości uzyskania określonych kwalifikacji zawodowych.

Czytaj więcej o: Klasa 3c w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Przedstawienie -"Balladyna" J.Słowackiego

Przejdź do - Przedstawienie -"Balladyna" J.Słowackiego

Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z P. A. Sapetą i p. M. Kosińską- Szafran w dniu 23 .10.2017r. udali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie celem obejrzenia spektaklu „Balladyna” J. Słowackiego. 

Czytaj więcej o: Przedstawienie -"Balladyna" J.Słowackiego

Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A

Przejdź do - Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A

UWAGA! 

W związku ze wzrostem zachorowań na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A (żółtaczka pokarmowa) na terenie woj. śląskiego prosimy o zapoznanie się z poniższymi materiałami informacyjno- edukacyjnymi dotyczącymi profilaktyki WZW A.

Czytaj więcej o: Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZAWODOZNAWCZY

Przejdź do - V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZAWODOZNAWCZY

W czwartek 19 października w naszej szkole odbył się  V Międzyszkolny Konkurs Zawodoznawczy. Konkurs ten jest organizowany z inicjatywy Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego w ramach odbywającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017 pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”. W związku z ubiegłoroczną wygraną IV edycji tego konkursu  drużyny z naszej szkoły, to właśnie Szkoła Podstawowa nr 4  została wytypowana na gospodarza tegorocznej edycji.

Czytaj więcej o: V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZAWODOZNAWCZY

PASOWANIE KLASY I A

Przejdź do - PASOWANIE KLASY I A

Dnia 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I a połączona
z  obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej o: PASOWANIE KLASY I A

Ogólnopolska Akcja „Pola Nadziei” w naszej szkole

Przejdź do -  Ogólnopolska Akcja „Pola Nadziei” w naszej szkole

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w Ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, weszła ona na stałe do działań wolontaryjnych naszej szkoły i wiąże się z działaniami prowadzonymi na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Ogólnopolska Akcja „Pola Nadziei” w naszej szkole

XII Rajd Papieski

Przejdź do - XII Rajd Papieski

W sobotę 7 października 2017 r. odpowiedzieliśmy na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II biorąc udział w organizowanym przez nich Rajdzie Papieskim. Z naszej szkoły wzięli w nim udział tylko uczniowie klas drugich: 3/5 stanowili uczniowie klasy 2b, 2/5 uczniowie klasy 2a. 60% stanowili chłopcy, a 40% dziewczyny.

Czytaj więcej o: XII Rajd Papieski

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Przejdź do - Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

W ostatni wtorek 3 października w naszej szkole opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili wybory na przewodniczącego samorządu. 

 

Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

Przejdź do - MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

29.09.2017 uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa w ramach Europejskiego Projektu „Jaworzno – źródło wiedzy”. Braliśmy udział w pokazach i warsztatach zorganizowanych pod patronatem Małopolskiej Nocy Naukowców przez krakowskie uczelnie. Mieliśmy okazję zasiąść w prawdziwej auli i zobaczyć triki z fizyki i chemii. Samodzielnie mogliśmy wykonać pomoce naukowe i dzięki nim zbadać wybrane zjawiska. Poznaliśmy zasady łączenia się atomów w cząsteczki oraz zobaczyliśmy stopy metali z pamięcią kształtu. Zajęcia podobały się wszystkim. Wróciliśmy dopiero po 22.

Warsztaty popularnonaukowe

Przejdź do - Warsztaty popularnonaukowe

W dniu 20 września uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli  w warsztatach popularnonaukowych organizowanych w ramach Pikniku Naukowego odbywajacych się na terenie  Szkoły Podstawowej nr 9 w Jaworznie. 

Czytaj więcej o: Warsztaty popularnonaukowe

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczął się dla naszej szkoły bardzo wyjątkowo. Rozpoczęcie miało miejsce nie 1 a 4 września , a szkoła nie jest już Gimnazjum nr 2, ale Szkołą Podstawową nr 4 z oddziałami gimnazjalnymi.
Najpierw o godzinie 900 Pani Dyrektor oraz przedstawiciele klas gimnazjalnych przywitali na sali gimnastycznej uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4. Nowi uczniowie  zostali  mile przywitani, każdy otrzymał plakietkę- identyfikator oraz balona. Zapoznano ich z panią wychowawczynią Izabelą Dzierwą oraz nauczycielami, którzy będą ich uczyć.
O godzinie 1000, również na sali gimnastycznej uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum przywitali nowy rok szkolny, zostali zapoznani z nowymi nauczycielami i zmianami w organizacji pracy szkoły.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018