Rok szkolny 2014/2015

Artykuły

Gimnazjon jest twierdzą nie do zdobycia!

W czwartek, 25 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Po uroczystym przemówieniu Pani Dyrektor, wręczeniu wszystkich nagród, podziękowań i wyróżnień, klasy trzecie dały swój ostatni, wielki występ.

Czytaj więcej o: Gimnazjon jest twierdzą nie do zdobycia!

Razem lepiej w GEOsferze

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, w czwartek, 18 czerwca 2015 r. odbył się rajd pieszy do GEOsfery pod hasłem „Razem lepiej".

Czytaj więcej o: Razem lepiej w GEOsferze

Wycieczka w Pieniny

W dniach od 10 do 12 czerwca uczniowie niemalże całej klasy 3a mieli okazję wziąć udział w wycieczce trzydniowej w Pieniny.

Czytaj więcej o: Wycieczka w Pieniny

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

16 czerwca 2015 r. uczniowie klas informatycznych I a i II a pod opieką pani B. Balińskiej oraz pani A. Figiel-Ratajczak uczestniczyli w wycieczce do MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI w KATOWICACH.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Festyn Rodzinny z Gimnazjum nr 2

W sobotę 6 czerwca odbył się II Festyn Rodzinny z Gimnazjum nr 2. Głównym celem przedsięwzięcia była integracja środowiska rodzinnego i lokalnego ze szkołą oraz wskazanie sposobu atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Dopisało to co najważniejsze, czyli pogoda oraz humory przybyłych gości. Punktualnie o godzinie 14.00 pani dyrektor Beata Kadela rozpoczęła festyn, wypuszczając w powietrze piękne, kolorowe balony.

Czytaj więcej o: Festyn Rodzinny z Gimnazjum nr 2

Nietypowa lekcja historii

W środę, 3 czerwca, uczniowie klasy 1c mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii. W tym celu wraz z wychowawcą panią Mariolą Wilkosz – Owczarek oraz panią Reginą Skrzyńską udali się do Muzeum Historycznego Miasta Kraków na warsztaty dotyczące broni białej.

Czytaj więcej o: Nietypowa lekcja historii

Po Europie z Gimnazjum nr 2

W dniach 20.05.2015r. - 24.05.2015r. uczniowie '"dwójki" uczestniczyli w wyjeździe do Klonii i Brukseli, w ramach projektu „Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej".

Wyjazd był kolejnym etapem realizacji projektu. W Kolonii realizowaliśmy grę miejską Śladami Konrada Adenauera, a w Brukseli ścieżkę edukacyjną Unia i Parlament Europejski. Po nocnej podróży dotarliśmy do Kolonii niemieckiej (Köln). Pozostawiliśmy bagaże w hotelu i ruszyliśmy wraz z przewodnikiem zwiedzać miasto. Zobaczyliśmy piękną, ogromną Katedrę, zwaną też Kölner Dom czyli domem Kolonii. Uwierzcie mi, robi wrażenie. Dowiedzieliśmy się, że katedra była budowana przez ponad 600 lat!

Czytaj więcej o: Po Europie z Gimnazjum nr 2

Klasa 2a w Pieninach

W środę 6 maja klasa 2a pod opieką wychowawcy – pani Reginy Skrzyńskiej oraz pani Barbary McMahon i pani Magdaleny Kuźmy udały się na 3-dniową wycieczkę w Pieniny. Nad całością czuwała pani przewodnik z PTTK-u – Urszula Chwastek.

W dniu wyjazdu nastraszyła nas trochę pogoda, ponieważ padał deszcz. Na szczęście złą pogodę zostawiliśmy w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Klasa 2a w Pieninach

Turniej BRD

Dnia 7 maja 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Czytaj więcej o: Turniej BRD

Apel 3 Maja

W miniony poniedziałek uroczystym apelem uczciliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów z klasy 3a: Emilię Szafran, Ilonę Szarejko, Nikolę Chrapek, Łukasza Zarodę oraz z klasy 2a: Oskara Biela i Andrzeja Walaszka.

Czytaj więcej o: Apel 3 Maja

Nasi uczniowie już głosowali

Od wielu lat bierzemy udział w realizacji projektu „Młodzi głosują", który organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Projekt polega na tym, że kilka dni przed wyborami, obywatele, którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastego roku życia, mogą oddać swój głos na oficjalnych kandydatów. Wszyscy wiemy, że zbliżają się wybory Prezydenta RP, dlatego rozemocjonowana młodzież też mogła wskazać swojego faworyta. Oczywiście, głosy oddane w takim głosowaniu nie są liczone w prawdziwych wyborach, ale młodzież uczy się w ten sposób jak „działa" demokracja. Wybory dla uczniów przeprowadzane są według wszystkich reguł ordynacji wyborczej. Prawdziwa urna dodaje głosowaniu nobilitacji.

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie już głosowali

Warsztaty informatyczne

28.04.2015r. już po raz kolejny uczniowie klas informatycznych naszej szkoły brali udział  w warsztatach informatycznych zorganizowanych przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Warsztaty informatyczne

Warszawa zdobyta – projekt „Architekci naszej rzeczywistości" w realizacji

Z ogromną przyjemnością informujemy, że zaplanowany przez nas projekt poświęcony promocji postaci Zdzisława Krudzielskiego zdobył uznanie jury konkursu „Architekci naszej rzeczywistości" i został zaakceptowany do realizacji. Konkurs organizowany jest przez: Fundację Banku Zachodniego WBK – Grupa Santander, Fundację Inicjatyw Obywatelskich i Muzeum Historii Polski. Do organizatorów wpłynęło ponad 160 projektów konkursowych z całej Polski – do realizacji zakwalifikowano tylko 16 – w tym nasz!

Czytaj więcej o: Warszawa zdobyta – projekt „Architekci naszej rzeczywistości" w realizacji

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2 w Jaworznie

17.04.2015r. w piątek, na zakończenie tygodnia zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów klas szóstych i ich rodziców. Przybyli punktualnie o godzinie 17.00. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Beata Kadela, prezentując dotychczasowe osiągnięcia szkoły oraz przedstawiając bieżące informacje o szkole.

Czytaj więcej o: Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2 w Jaworznie

Gimnazjum nr 2 najlepsze!

W piątek - 17 kwietnia 2015r. - w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł" za rok 2014. W kampanii brało udział 20 jaworznickich szkół. W ramach podsumowania i oceny zaangażowania uczestników akcji, każda z placówek przedstawiła Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sprawozdanie ze zrealizowanych działań. Działania podejmowane przez szkoły oceniał Zespół ds. profilaktyki oraz przeciwdziałania uzależnieniom. Po analizie wszystkich sprawozdań wyłoniono dwie najlepsze szkoły podstawowe i dwa gimnazja/zespoły szkół oraz przyznane zostały dwa wyróżnienia. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze gimnazjum zajęło I miejsce! Pani Dyrektor Beata Kadela i koordynator kampanii pani pedagog Jadwiga Niżyńska,  odebrały z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta - Dariusza Starzyckiego symboliczny czek na kwotę 2 000 zł.

Czytaj więcej o: Gimnazjum nr 2 najlepsze!

Misterium Męki Pańskiej "W krzyżu miłości nauka"

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum w czasie Wielkiego Tygodnia młodzież z koła teatralno-misyjnego przedstawia społeczności szkolnej Misterium Męki Pańskiej. W tym roku w poniedziałek 30 marca, uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a i 3a pod opieką pani Jadwigi Niżyńskiej przypomnieli nam ważne wydarzenia sprzed 2000 lat.

Czytaj więcej o: Misterium Męki Pańskiej "W krzyżu miłości nauka"

Kolejny etap realizacji projektu „Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej” za nami

Tym razem uczestnicy projektu spotkali się 31 marca w Krakowie a dokładniej w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 29), gdzie mieli wziąć udział w ciekawych i zagadkowych zajęciach.

Czytaj więcej o: Kolejny etap realizacji projektu „Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej” za nami

Sukcesy naszych uczniów w XIV Wojewódzkim Konkursie Biblijnym

W czwartek 12 marca 2015r w Bibliotece Pedagogicznej w Jaworznie odbył się etap rejonowy XIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla gimnazjów. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości księgi Dziejów Apostolskich. Gimnazjaliści mieli 45 minut czasu, aby rozwiązać test składający się z 30 pytań otwartych, zamkniętych, a także cytatów. Jest nam niezwykle miło poinformować, że uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum popisali się rozległą wiedzą i uzyskali czołowe lokaty:

  • Martyna Żabicka z klasy Ia zajęła I miejsce
  • Łukasz Zaroda z klasy IIIa zajął III miejsce
  • Jaśmina Madej z klasy IIIa zajęła IV miejsce

Martyna Żabicka z klasy Ia zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Sukcesy naszych uczniów w XIV Wojewódzkim Konkursie Biblijnym

Dzień Samorządności

W piątek 20 marca, czyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny - zgodnie z tradycją naszego gimnazjum - obchodziliśmy Dzień Samorządności. Przypomnijmy, że uczniowie klas trzecich w tym dniu przejmują "władzę" w szkole, zastępują nauczycieli i innych pracowników.

Czytaj więcej o: Dzień Samorządności

Zawody powiatowe Miasta Jaworzna w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Dnia 10 i 11 marca 2015 roku w naszym gimnazjum odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły następujące gimnazja:

-kategoria dziewcząt - 1,2,3,4,6,10,9,7,
-kategoria chłopców - 1,2,3,4,5,6,7,9,11.

Czytaj więcej o: Zawody powiatowe Miasta Jaworzna w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Zawody narciarskie w Istebnej

Dnia 25 lutego 2015 roku w Istebnej odbyły się zawody w slalomie gigancie pod patronatem prezydenta miasta Jaworzna.

Zawody te miały na celu popularyzację narciarstwa zjazdowego wśród młodzieży oraz aktywny wypoczynek, wyłonienie najlepszych narciarzy spośród uczniów, a także najbardziej usportowioną narciarsko szkołę.

Czytaj więcej o: Zawody narciarskie w Istebnej

„Jednego serca…” - konkurs recytatorski w Bibliotece Multimedialnej

Dnia 11 marca na piątej godzinie lekcyjnej obchodziliśmy w Bibliotece małe święto poezji „z amorkiem w tle". Ośmioro uczniów z klasy 3a recytowało najpiękniejsze wiersze miłosne polskich poetów. Jurorami zostali uczniowie z klasy 1a. Otrzymali oni karty do głosowania i mogli zakreślić na nich nazwisko tylko jednego recytatora. Po zliczeniu głosów werdykt ogłosiła pani dyrektor Beata Kadela. Zwyciężyły dziewczyny. Najwięcej głosów i szóstki z języka polskiego otrzymały: Ilona Szarejko, Jaśmina Madej, Nikola Chrapek i Emilia Szafran. Pozostali recytatorzy czyli Ania Obtułowicz, Tomek Żurowski, Łukasz Zaroda i Eryk Tyndel dostali piątki z języka polskiego. Każdy uczestnik spotkania otrzymał cukierek z aforyzmem o miłości. Imprezę przygotowały panie A. Figiel-Ratajczak i M. Kosińska-zafran.

Czytaj więcej o: „Jednego serca…” - konkurs recytatorski w Bibliotece Multimedialnej

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Krakowie, Brukseli i Kolonii

w ramach projektu europejskiego

„Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej”

 

Projekt finansowany z programu Ministra „Uniwersytet Młodych Wynalazców" realizowanego w ramach  projektu systemowego MNiSW „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”, nr POIG.01.01.03-00-001/08 na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej między Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego w dniu 22 września 2009 r. (Priorytet 1.1. POIG, Poddziałanie 1.1.3.).

 Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Krakowie, Brukseli i Kolonii

Czytaj więcej o: Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Krakowie, Brukseli i Kolonii

Nie zmarnuj swojego życia

W czwartek, 29 stycznia uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu. Naszą szkołę odwiedzili Łukasz Bęś (pseudonim Bęsiu) i Jonatan Blank (pseudonim Dj Yonas), czyli zespół RYMcerze.

Czytaj więcej o: Nie zmarnuj swojego życia

Nie wiem, co to poezja...

We wtorek, 27. stycznia na 4, 5 i 6 lekcji w Bibliotece Multimedialnej odbył się nietypowy konkurs recytatorski. Uczniowie z klasy 2b: Basia Klag, Wiktoria Masiarz, Wiktoria Trzcińska i Patryk Reus recytowali utwory współczesnych poetów. W jury natomiast zasiedli sami autorzy prezentowanych wierszy. W rolę Wisławy Szymborskiej wcieliła się Jaśmina Madej, poetą Janem Twardowskim został Łukasz Zaroda, Patryk Plinta zamienił się w poetę-wędrowca Edwarda Stachurę, a Mateusz Nieużyła stał się Zbigniewem Herbertem.

Czytaj więcej o: Nie wiem, co to poezja...

Góra Grosza

Na przełomie listopada i grudnia od 24 listopada - 5 grudnia we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła piętnasta edycja akcji Góra Grosza. Nasze gimnazjum jak co roku włączyło się w zbiórkę monet groszowych i innych. Akcja ta ma swój wymiar społeczny, przyczynia się do poprawy losu dzieci, które wychowują się poza własnymi rodzinami. Pieniądze pozyskane w akcji służą przyspieszeniu reformy domów dziecka poprzez tworzenie małych domów funkcjonujących podobnie jak normalne domy rodzinne.

Czytaj więcej o: Góra Grosza

Jasełka

19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka, czyli widowisko, którego treścią jest historia Narodzenia Jezusa w Betlejem, pokłonu Trzech Króli i spisku Heroda. Przedstawienie było przygotowane przez p. Jadwigę Niżyńską, która dołożyła wszelkich starań by (jak co roku) jasełka wypadły świetnie i na długo pozostały w naszej pamięci. Aktorzy spisali się doskonale, mieli piękne kostiumy, a całość rozgrywała się w scenerii przygotowanej przez p. Michała Ciołczyka. Ta nieco humorystyczna wersja jasełek spotkała się z ciepłym przyjęciem społeczności szkolnej, czego dowodem były gromkie brawa.

Czytaj więcej o: Jasełka

Uhonorowaliśmy Patrona naszego gimnazjum

Już po raz trzynasty w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o Życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Do zabawy przystąpiło 119 uczniów – walczyli zespołowo – utworzyli 46 drużyn. W dniach: 17 i 18 grudnia drużyny odpowiadały na pytania testowe na temat życia i twórczości naszego patrona. 19 grudnia, na sali gimnastycznej, w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli odbył się wielki finał.

Czytaj więcej o: Uhonorowaliśmy Patrona naszego gimnazjum

Sukces Emilii w konkursie fotograficznym

Emilia Szafran zwyciężyła w konkursie fotograficznym: „Kanalizacja – czyste środowisko w obiektywie", zorganizowanym przez MPWiK w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Sukces Emilii w konkursie fotograficznym

Byliśmy grzeczni to wpadł do nas św. Mikołaj

Tak. To prawda. W piątek, 5 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Przybył do nas wraz z Elfami i prezentami. Dla niektórych przyniósł prezenty, niektórym słodki poczęstunek, innym zaproszenie na pizzę, czy na wycieczkę. Z powodu nadmiaru pracy, do części klas wpadnie z prezentami w drugim terminie, czyli na Gwiazdkę.

Czytaj więcej o: Byliśmy grzeczni to wpadł do nas św. Mikołaj

Warsztaty informatyczne

W dniu 3.12.2014r. uczniowie klas informatycznych naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość poznania nowych technologii oraz programów informatycznych podczas wyjazdu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Warsztaty informatyczne

„Romeo i Julia” w dynamicznej odsłonie

Uczniowie klas drugich wraz z p. R. Skrzyńską i p. M. Piętak w dniu 27.11.2014 r. udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Chrzanowie celem obejrzenia spektaklu „Romeo i Julia” w dynamicznym przekładzie Stanisława Barańczaka. Przedstawienie słynnej historii pary kochanków zaprezentowali aktorzy z Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna. Prawie dwugodzinny spektakl przeniósł widzów w świat Szekspirowskiej poezji.

Czytaj więcej o: „Romeo i Julia” w dynamicznej odsłonie

Sukces Ilony Szarejko w konkursie historycznym

Pod koniec listopada, w Muzeum Miasta Jaworzna odbył się konkurs historyczny „Ku niepodległości – Armia Krajowa", zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół AK – oddział w Jaworznie. Szkoda, że każdą z jaworznickich szkół mógł reprezentować tylko jeden uczestnik, gdyż chętnych do wzięcia w nim udziału było więcej uczniów. Spowodowało to jednak, że rywalizacja była bardzo zacięta.

Czytaj więcej o: Sukces Ilony Szarejko w konkursie historycznym

Ewaluacja zewnętrzna

Szanowni Rodzice,
Uczniowie, Partnerzy i Przyjaciele szkoły!

W dniach 24.10.2014 r. - 28.10.2014 r. w naszej szkole została przeprowadzona przez zespół wizytatorów ewaluacja zewnętrzna.

Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania szkoły w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa. Ewaluacja ma także na celu ustalenie poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009 r. ze zmianami z dnia 10.05.2013 r.

Szkoła może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:

  • Poziom E - niski stopień wypełniania wymagania przez szkołę
  • Poziom D - podstawowy stopień
  • Poziom C - średni stopień
  • Poziom B - wysoki stopień
  • Poziom A - bardzo wysoki stopień

W naszej szkole wymaganie : "Respektowane są normy społeczne" zostało spełnione na Poziomie B, z czego się bardzo cieszymy.

Serdecznie dziękuję Rodzicom, Uczniom, Partnerom szkoły, Nauczycielom, Przedstawicielom Organu prowadzącego, Pracownikom niepedagogicznym  za współpracę  i zaangażowanie w życie szkoły.

 

Beata Kadela
Dyrektor szkoły

Raport z ewaluacji [PDF]

Nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta

Pod koniec października, we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta (po jednym radnym z każdego gimnazjum i po dwóch radnych z każdej szkoły ponadgimnazjalnej). Młodzieżowa Rada Miasta jest zupełną nowością i powstała z inicjatywy uczniów jaworznickich szkół. Rada będzie wybierana co roku, gdyż jej kadencja wynosi jeden rok.

Czytaj więcej o: Nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta

Warsztaty psychoedukacyjne

W okresie wrzesień - listopad we wszystkich klasach naszego gimnazjum zostały przeprowadzone warsztaty psychoedukacyjne. Były one prowadzone przez pracownika Ośrodka Interwencji Kryzysowej p. mgr Katarzynę Kotulską. Szczególną opieką zostały objęte nasze pierwszaki, które miały zajęcia najwcześniej (przełom września i października) i najdłużej. Zajęcia te pomogły w integracji zespołu klasowego, w lepszym poznaniu siebie. Trochę później (listopad) w warsztatach mieli okazję wziąć udział uczniowie klas drugich i trzecich.

Czytaj więcej o: Warsztaty psychoedukacyjne

„Dylematy 2014”

Dnia 14 listopada 2014r. w Teatrze Sztuk w Jaworznie odbył się Przegląd Teatrów Profilaktycznych „Dylematy 2014". Przypomnijmy, że przegląd organizowany jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, a biorą w nim udział uczniowie jaworznickich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczniowie i nauczyciele przygotowują spektakle na podstawie gotowych scenariuszy, bądź tworzą je samodzielnie. Przedstawienia opisują konsekwencje używania alkoholu i narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych, poruszają problem przemocy wśród młodzieży, uczą zachowań asertywnych, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, mówią o roli kontaktów międzyludzkich.

Czytaj więcej o: „Dylematy 2014”

Uczciliśmy Święto Niepodległości

12. listopada, w środę, na piątej lekcji, w sali gimnastycznej odbył się apel poświęcony 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Imprezę musieliśmy przesunąć z ubiegłego piątku, gdyż wtedy akurat odbyło się przedstawienie profilaktyczne, którego termin również uległ nieoczekiwanej zmianie.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy Święto Niepodległości

Przedstawienie profilaktyczne „Układ zamknięty”

Dnia 7 listopada 2014r.  uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny  mieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem był to spektakl pt. „Układ zamknięty”, a artyści chcieli skłonić młodzież do refleksji na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania narkotyków.

Czytaj więcej o: Przedstawienie profilaktyczne „Układ zamknięty”

Dzień Papieski

Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła, jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, nie będący Włochem, został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: Dzień Papieski

Dyskoteka "otrzęsinowa"

W czwartek – 16 października br. – w sali gimnastycznej odbyła się pierwsza z czterech zaplanowanych na ten rok szkolny dyskoteka. Pretekstem tej imprezy były otrzęsiny pierwszoklasistów. Ci wkupili się w łaski uczniów ze starszych klas słodkościami, które spożyć można było w kawiarence zlokalizowanej w szkolnej stołówce. Oprócz szalonych tańców, dla pierwszaków zaplanowano kilka ekstra zadań ocenianych przez samorządowe jury. Rywalizację wygrali uczniowie z klasy 1a. Poniżej kilka fotek z szaleństw.

Czytaj więcej o: Dyskoteka "otrzęsinowa"

Pierwszoklasiści po ślubowaniu!

W dniu Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistę. Impreza odbyła się popołudniu – by mogli wziąć w niej udział rodzice naszych drogich pierwszaczków.

Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści po ślubowaniu!

IX Rajd Papieski

W dniu 11 października 2014 roku 30-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły już po raz dziewiąty wzięła udział w IX Rajdzie Papieskim. Rajd ten co roku organizuje Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie, a udział w  nim biorą wszystkie zainteresowane szkoły z Jaworzna i okolic. Jak do tej pory uczniowie naszej szkoły brali udział w każdej edycji Rajdu Papieskiego. W tym roku szkolnym był to już drugi Rajd, na który wybrali się uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum.

Czytaj więcej o: IX Rajd Papieski

Europejski Dzień Języków Obcych

Już coroczną tradycją w Mickiewiczu stały się obchody święta języków obcych.

Na początku, Klaudia, Nikola i Patrycja przybliżyły uczestnikom kilka istotnych faktów dotyczących celowości nauki języków oraz korzyści płynących z umiejętnego ich wykorzystania w XXI wieku.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków Obcych

Skorzystaliśmy z zaproszenia C.E.Z. Cargo

W piątek, 26 września 2014 roku, klasy: 1a i 2b wzięliśmy udział w III Rodzinnym Pikniku „Bezpieczni na drodze" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Zawodowej Cargo w Jaworznie (przy ulicy Martyniaków). Szczególnie miłe było to, że firma zapewniła nam transport sprzed budynku naszego gimnazjum na jej teren i z powrotem.

Czytaj więcej o: Skorzystaliśmy z zaproszenia C.E.Z. Cargo

Warsztaty z języka angielskiego w Teatrze Korez w Katowicach

Grupka uczniów z klas 1a, 2a, 3a zainaugurowała kolejny sezon języka angielskiego w Teatrze Korez w Katowicach. Zapraszamy na film.

„Z kim przestajesz”, czyli II Rajd Rodzinny

W sobotę 13 września 2014r. już po raz drugi (w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł) odbył się Rajd Szkolny dla dzieci i rodziców Gimnazjum nr 2. Tym razem naszym celem był Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera, a hasłem przewodnim „Z kim przestajesz”. Cieszymy się, ze pomimo dnia wolnego (sobota) i wczesnej pory (zbiórka o 8.30) 40-osobowa grupa uczniów i rodziców udała się na pieszą wycieczkę, aby poznać najbliższą okolicę, a także wspólnie spędzić czas.

Czytaj więcej o: „Z kim przestajesz”, czyli II Rajd Rodzinny

No i zaczęło się...

Dnia 1 września (poniedziałek) uczniowie naszego gimnazjum pełni entuzjazmu rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015.

Pani Dyrektor Beata Kadela w krótkim przemówieniu powitała wszystkich uczniów, w tym szczególnie gorąco pierwszoklasistów. Omówiła najważniejsze prawa i obowiązki ucznia. Przypomniała, że na terenie szkoły obowiązuje obuwie zmienne, natomiast na wszystkich uroczystościach szkolnych obowiązuje strój galowy.

Czytaj więcej o: No i zaczęło się...