Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

Nic dwa razy się nie zdarza...

Przejdź do - Nic dwa razy się nie zdarza...

W czwartek, 22 czerwca 2017 roku odbyła się uroczysta akademia podczas której pożegnaliśmy naszych wspaniałych absolwentów, po raz ostatni - w murach Gimnazjum nr 2.

Czytaj więcej o: Nic dwa razy się nie zdarza...

Pieszy Rajd do Geosfery

Przejdź do - Pieszy Rajd do Geosfery

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2016/2017 odbył się już dziewiąty rajd szkolny. Tradycyjnie wyruszył on z przed budynku Poczty Głównej w Jaworznie. Na starcie we wtorek 20 czerwca o godz. 1000 zjawiło się 13 piechurów i 2 opiekunów.

Czytaj więcej o: Pieszy Rajd do Geosfery

„Czytać można w każdej pozycji?!...”

Przejdź do - „Czytać można w każdej pozycji?!...”

17. maja b.r. na dużej przerwie przed Biblioteką Multimedialną miał miejsce happening czytelniczy. Dziewczyny z klasy 2a oraz 3a i 3c wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, nie odrywając oczu od czytanych książek. Nawet czarujący chłopak Mikołaj, nie był w stanie przerwać u nich stanu hipnotycznego zaczytania. Wszystko dlatego ,że czytanie naprawdę wciąga, jeżeli nie wierzycie, spróbujcie sami zagubić się między stronami jakiejś ciekawej książki.

Czytaj więcej o: „Czytać można w każdej pozycji?!...”

Turniej BRD

Przejdź do - Turniej BRD

Dnia 8 maja 2017r. w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizacją turnieju  na terenie naszej szkoły zajęły się panie: B. Balińska i K. Krężel, natomiast głównymi sędziami turnieju byli, jak co roku Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, panie pielęgniarki z ZLO w Jaworznie oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego, której pomoc była nieoceniona.

Czytaj więcej o: Turniej BRD

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Przejdź do - Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

3 kwietnia 2017 r. uczniowie klas informatycznych I a i II a pod opieką pani B. Balińskiej oraz pani R. Skrzyńskiej uczestniczyli w wycieczce do MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI w KATOWICACH. Muzeum mieści się w budynku Centrum Kultury Katowice przy Placu Sejmu Śląskiego. W muzeum zgromadzonych jest ponad 3900 eksponatów, z czego przygotowanych do zwiedzania jest już ponad 550 komputerów, można między innymi zobaczyć komputer ODRA z jednostką centralną 1305.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Szukanie zajączka w G2

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyło się ‘’Szukanie Zajączka’’. Na korytarzach oraz w salach lekcyjnych zostały ukryte czekoladowe pisanki. Od godziny 7:30 można było szukać pisanek w całej szkole. Uczniowie zaangażowali się w poszukiwania, a w szczególności pierwszaki, którzy w szkole byli chwilę po godzinie 7:00. Gdy wybiła godzina 7:30 biegali wesoło po korytarzu, szukając pisanek jak i plastikowych jajek, które gwarantowały nagrodę niespodziankę.

Czytaj więcej o: Szukanie zajączka w G2

Warsztaty informatyczne

Przejdź do - Warsztaty informatyczne

W dniu 16.03.2017 r. uczniowie klas informatycznych 3a oraz 2a pod opieką p. B. Balińskiej oraz p. R. Skrzyńskiej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie przy ulicy Promiennej.

Czytaj więcej o: Warsztaty informatyczne

Dzień Kobiet u Mickiewicza

Lekcja w kinie

Przejdź do - Lekcja w kinie

W dniu 2 marca 2017 r. uczniowie klas I a, II a i II c pod opieką p. B. Balińskiej, p. Reginy Skrzyńskiej, p. B. McMahon oraz p. M. Kosińskiej-Szafran uczestniczyli w lekcji kinowej w ramach Akademii Filmowej Multikino połączonej z pokazem filmu „Obietnica”.

Czytaj więcej o: Lekcja w kinie

Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa?

Na przykład w Polsce. W palmiarni w Gliwicach. 1 marca, grupa uczniów z naszej szkoły poczuła się jak w tropikach. Podziwialiśmy piękne (czasem ogromne) egzotyczne rośliny. Podpatrywaliśmy jak rosną banany, cytryny, limonki, pieprz czy wanilia. Imponowały nam owoce palm, kawy i kakaowca. W zachwyt wprawiały nas wspaniałe kwiaty storczyków, orchidei i innych roślin, których nazwy ciężko zapamiętać. Śliczne widoki okraszone były szumem wody, okrzykami papug i śpiewem innych egzotycznych ptaszków. Duże wrażenie zrobiły na nas cztery potężne akwaria, w których pływały stworzenia z Amazonii, Afryki, Azji i z… Polski. O ile byliśmy w stanie rozpoznać ryby z dalekich krain, to w przypadku ryb z polskich rzek, rozpoznawanie poszło nam fatalnie.

Czytaj więcej o: Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa?

Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Przejdź do - Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w akcje na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Jaworznie. Uczniowie w czasie spotkań z rodzicami kwestują na jego potrzeby.

W tym roku kolejny raz młodzież zaangażowała się na terenie szkoły w zbiórkę środków czystości, środków opatrunkowych, artykułów papierniczych i pościeli. Inicjatorem akcji był uczeń klasy 2a Grzegorz Majewski.

Czytaj więcej o: Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Góra Grosza 2016

Przejdź do - Góra Grosza 2016

Na przełomie listopada i grudnia od 28 listopada - 9 grudnia we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła siedemnasta edycja akcji Góra Grosza.

Czytaj więcej o: Góra Grosza 2016

Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

Przejdź do - Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

Dnia 11 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród II edycji konkursu na grafikę komputerową i prezentację multimedialną, w tym roku tematem przewodnim była: „Moja ulubiona książka”.

Czytaj więcej o: Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

Przejdź do - XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

W czwartek, 5 stycznia 2017 tuż przed Świętem Trzech Króli , odbył się już XV finał turnieju poświęconego naszemu patronowi – Adamowi Mickiewiczowi. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej na piątej lekcji.

Sam finał turnieju poprzedzony był eliminacjami. Odbyły się one 15 grudnia. Uczniowie wszystkich klas, podzieleni na dwu- czy trzyosobowe drużyny wypełniali karty pracy poświęcone twórczości i życiu wieszcza. Karty pracy wypełniło 32 drużyny – łącznie w zabawie wzięło udział 83 uczniów. (W szkole panowała wówczas wirusowa absencja.)

Czytaj więcej o: XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Przejdź do - Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycielki religii. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia 2016 r. w pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali nasi zdolni uczniowie: aktorzy i wokaliści.

Czytaj więcej o: Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Sylwia została radną

Przejdź do - Sylwia została radną

Prawie we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dnia 15 grudnia 2016 roku, odbyły się wybory Radnych do Młodzieżowej Rady miasta Jaworzna. W naszej szkole o mandat radnego zdecydowało się ubiegać dwoje uczniów: Jakub Zaroda z klasy 2a i Sylwia Lipniak z klasy 3a.

Czytaj więcej o: Sylwia została radną

Anioły z Gimnazjum nr 2

Przejdź do - Anioły z Gimnazjum nr 2

Dnia 8. Grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pt. „Anioł dla Wolontariusza”, które było okazją do podziękowania tym, którzy na co dzień wspierają Dom Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej o: Anioły z Gimnazjum nr 2

Stolica zdobyta

Przejdź do - Stolica zdobyta

W czwartek, 1. grudnia bladym świtem 49 uczniów naszego Gimnazjum wraz z czterema opiekunami ruszyło na podbój Warszawy. Pogoda na Śląsku okazała się nieprzychylna stąd na ulicach pokazała się śnieżna breja, ale Warszawa przywitała nas suchymi chodnikami.

Czytaj więcej o: Stolica zdobyta

Wycieczka do Planetarium

Przejdź do - Wycieczka do Planetarium

18 uczniów klas pierwszych i 8 uczniów klas trzecich we wtorek (15 listopada 2016 r.) pod kierownictwem Pani Krężel  zamiast lekcji w szkole wybrało edukację w innym miejscu. Za cel obrali Planetarium. Wpierw zaglądnęli do obserwatorium astronomicznego, gdzie był ogromny przyrząd. To największy w Polsce refraktor, czyli luneta soczewkowa.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Planetarium

Pamiętamy!

ZniczW ubiegły czwartek z inicjatywy Szkolnej Rady Uczniowskiej odwiedziliśmy Cmentarz Pechnicki w celu uporządkowania zaniedbanych i opuszczonych grobów. Uczniowie klasy 3a wchodzący w skład SzRU zapalili również znicze jako wyraz naszej pamięci o tych, którzy odeszli.

Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

Przejdź do - Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

27 października uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl przygotowany przez aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna. Przedstawienie pt. „Spacer po linie” miało charakter profilaktyczny i ukazywało proces dojrzewania, trudny czas wyborów i pochopnych decyzji podejmowanych pod wpływem emocji.

Czytaj więcej o: Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

Przejdź do - Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

Miło nam poinformować, że pani dyrektor Beata Kadela otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Czytaj więcej o: Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Przejdź do - I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

We wtorek, 18 października odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Zawodoznawczy pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”. Został on zorganizowany w Gimnazjum nr 9 w Jaworznie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Czytaj więcej o: I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Pasowanie 2016

Przejdź do - Pasowanie 2016

W piątkowe popołudnie, 14 października 2016 r., po raz osiemnasty w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę. Pierwszą część akademii poprowadziły uczennice kl. 3a: Monika Faron i Elżbieta Leja. Zaprosiły na środek sali gimnastycznej po trzech przedstawicieli z klas pierwszych, by sprawdzić, czy są godni wstąpić do braci uczniowskiej naszego gimnazjum.

Czytaj więcej o: Pasowanie 2016

XI Rajd Papieski za nami

Przejdź do - XI Rajd Papieski za nami

W sobotę, 8 października, jak co roku, wzięliśmy udział w Rajdzie Papieskim. Już po raz jedenasty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Szczakowej zaprosił nas do udziału w rajdzie, którego celem jest ten ośrodek.

Czytaj więcej o: XI Rajd Papieski za nami

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Przejdź do - Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Dnia 7 października uczniowie klasy II c pod opieka p. Beaty Balińskiej oraz p. Doroty Sadzyńskiej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Dzień Chłopaka

Przejdź do - Dzień Chłopaka

Dnia 5. października w naszej szkole na 7. godzinie lekcyjnej odbył się konkurs z okazji Dnia chłopaka. Organizatorkami były panie Barbara McMahon i Aleksandra Stadler. W jury zasiadły panie Barbara Wilk i Alina Beza. Prowadzącymi były Sylwia Lipniak i Daria Szyndler z klasy 3A. Każda klasa musiała zgłosić jednego uczestnika do udziału w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka

Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Zgodnie z harmonogramem Śląskiego Związku Sportowego nasze gimnazjum przystąpiło do współzawodnictwa sportowego szkół miasta Jaworzna. Wzięliśmy udział zawodach sportowych organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy na szczeblu powiatu i regionu. Nasi sportowcy wzięli udział w następujących zawodach; sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, narciarstwo, piłka siatkowa, badminton, piłka plażowa, piłka nożna, masowe biegi przełajowe i wspinaczka sportowa. Osiągnięte wyniki zaowocowały zdobyciem IV miejsca w klasyfikacji generalnej, w której brało udział 11 gimnazjów naszego miasta.

Czytaj więcej o: Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

W związku ze zbliżającym się wzmożonym sezonem zachorowań na grypę w Polsce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie przesyła informacje dotyczące działań na rzecz profilaktyki grypy.

Ulotka o grypie

Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

Przejdź do - Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

W tym roku, Szkolna Komisja Wyborcza pracowała w świetlicy szkolnej. W czwartek, 29 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły zdecydowali kto, przez następne dziewięć miesięcy będzie przewodniczył Radzie Samorządu. O funkcję Przewodniczącego ubiegało się czworo uczniów. Zdecydowane zwycięstwo odniosła uczennica klasy 3c – Patrycja Janicka.

Czytaj więcej o: Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

„Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Przejdź do - „Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

W sobotę 17 września 2016r. w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbył się Rajd Szkolny dla dzieci i rodziców Gimnazjum nr 2. Był to już czwarty jesienny rajd, a ósmy w ogóle. Tym razem naszym celem było Centrum Nurkowe, a hasłem przewodnim „Dobra opieka daje moc”. Przypomnijmy, że hasło kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w roku 2016 jest „Dobra opieka – udany start w dorosłość”.

Czytaj więcej o: „Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Elegancko, wypoczęci, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Najpierw o godzinie 9.00 Pani Dyrektor przywitała na sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych. Zostali zapoznani z gronem pedagogicznym i podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej szkole. O godzinie 10.00, również na sali gimnastycznej, przywitano uczniów klas drugich i trzecich. Ci zostali zapoznani z nowymi nauczycielami i kilkoma zmianami w organizacji pracy szkoły.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017