Rok szkolny 2015/2016

Artykuły

Wakacje 2016

Życzymy udanych wakacji!

Pożegnanie absolwentów 2016

W czwartek 24 czerwca 2016 r., o godz. 16.30 rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego, połączona z pożegnaniem absolwentów naszego gimnazjum. Od lat imprezę kończącą rok szkolny organizujemy popołudniu, by mogli w niej uczestniczyć rodzice uczniów.

Czytaj więcej o: Pożegnanie absolwentów 2016

Kacwin 2016 - wycieczka w Pieniny klasy 1a

Kolejny sukces

Uczennica klasy II a Justyna Liszkowska została laureatką i otrzymała wyróżnienie w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE INFORMATYCZNO-HUMANISTYCZNYM na plakat w grafice komputerowej.

Czytaj więcej o: Kolejny sukces

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

We wtorek 7 czerwca trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum, pod opieką pani katechetki – Jadwigi Niżyńskiej oraz pani Reginy Skrzyńskiej i pana Michała Ciołczyka, wzięła udział w IV Pielgrzymce Gimnazjalistów do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej o: Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Dzień Języków

Uroczyste otwarcie boiska

W dniu 9 czerwca 2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji otwarcia boiska sportowego. Myślą przewodnią całego spotkania stały się słowa Jana Pawła II: „Sport jest radością życia, zabawą, świętem…”

Czytaj więcej o: Uroczyste otwarcie boiska

Apel osiągnięć

Widać już metę dziesięciomiesięcznego dystansu roku szkolnego 2015/2016. Najwyższy już czas na podsumowanie minionego roku. W poniedziałek (6. czerwca) odbył się apel „Nasze sukcesy 2015/2016”, w trakcie którego przypomnieliśmy sobie nasze osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Przypomnieliśmy organizowane przez nas imprezy oraz te, w których braliśmy udział poza szkołą. Wręczono również niewręczone wcześniej dyplomy i nagrody.

Czytaj więcej o: Apel osiągnięć

Dzień Dziecka w Twinpigs

V Międzygimnazjalna Olimpiada Profilaktyczna "Wolni od Uzależnień"

„Wolni od uzależnień” to hasło V Międzygimnazjalnej Olimpiady Profilaktycznej, która odbyła się w dniu 24.05.2016 r. w naszym gimnazjum.

Czytaj więcej o: V Międzygimnazjalna Olimpiada Profilaktyczna "Wolni od Uzależnień"

Sukcesy naszych uczniów

Już po raz kolejny okazuje się, że uczniowie "dwójki" są utalentowani w różnych dziedzinach, można rzec: matematycy kontra historycy. Gratulacje dla obojga!

Elżbieta Leja (uczennica kl. IIa) w konkursie plastycznym poświęconym niezwykłej postaci Witolda Pileckiego zdobyła III miejsce w kategorii gimnazjów.

Jej praca zdobyła również szczególne wyróżnienie spośród wszystkich prac!

Poza tym, Elżbieta brała aktywny udział w uroczystości obchodów upamiętniających 68. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego, zorganizowane w Teatrze Sztuk w dniu 14.05.2016 r.

Jakub Zaroda (uczeń kl. Ia) w X Jaworznickim Konkursie Matematycznym zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: Sukcesy naszych uczniów

Klasa 3a w Beskidzie Śląskim

W środę 12 maja klasa 3a pod opieką wychowawcy – pani Reginy Skrzyńskiej oraz pani Barbary McMahon udała się na 3-dniowa wycieczkę w Beskid Śląski. Nad całością czuwała pani przewodnik z PTTK-u – pani Urszula Chwastek.

Czytaj więcej o: Klasa 3a w Beskidzie Śląskim

X Jaworznicki Konkurs Matematyczny

W piątek, 6 maja br. odbył się w naszej szkole kolejny etap X Jaworznickiego Konkursu Matematycznego. Przystąpiło do niego 31 uczniów klas drugich z 10 jaworznickich gimnazjów. Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Jaworznie – Pani Beata Kadela – przywitała konkursowiczów na sali gimnastycznej, życząc zwycięstwa najlepszym. Zmagania z zdaniami (15 testowymi i 5 otwartymi) rozpoczęliśmy o 9:13. Wszyscy uczestnicy wykorzystali cały możliwy czas czyli 90 minut (ku zaskoczeniu komisji jak i nauczycieli opiekunów).

Czytaj więcej o: X Jaworznicki Konkurs Matematyczny

Apel z okazji Święta Konstytucji 3. Maja

W dniu 2.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Konstytucji 3. maja. Na trzeciej lekcji odbył się uroczysty apel, na którym nasi koledzy i koleżanki przedstawili program poetycko – historyczny. Przeniósł on widzów w wydarzenia z przed wieków, kiedy to nasi ojcowie próbując ratować upadającą ojczyznę pokazali światu, że są narodem mądrym i nowoczesnym.

Czytaj więcej o: Apel z okazji Święta Konstytucji 3. Maja

Turniej BRD

Dnia 29 kwietnia 2016r. w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizacją turnieju  na terenie naszej szkoły zajęły się panie: B. Balińska i K. Krężel, natomiast głównymi sędziami turnieju byli, jak co roku, Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, pani pielęgniarka z ZLO w Jaworznie oraz po raz pierwszy w tym roku Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego, której pomoc była nieoceniona.

Czytaj więcej o: Turniej BRD

Dzień Superbohatera

W czwartek, 28 kwietnia odbył się Dzień Superbohatera. To drugi po Dniu na Opak „specjalny dzień” w naszej szkole. Dni te organizowane są z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, a uczniowie aktywnie biorący w nich udział są zwolnieni z pytania. W tym roku najbardziej zaangażowała się klasa 3a, która prawie w komplecie była przebrana.

Czytaj więcej o: Dzień Superbohatera

Inwokacja i nie tylko... Konkurs recytatorski z cyklu „ożywianie Mickiewicza” w Bibliotece Multimedialnej

Dnia 28. kwietnia na trzeciej godzinie lekcyjnej dziewięciu uczniów z klasy 2a recytowało utwory patrona naszego Gimnazjum-Adama Mickiewicza. O tym jak wielki był talent naszego wieszcza świadczy różnorodność gatunkowa jego twórczości. Młodzież deklamowała wiersze, bajkę, sonet, ballady oraz wspomniany w tytule wstęp do epopei narodowej, czyli Inwokację.

Czytaj więcej o: Inwokacja i nie tylko... Konkurs recytatorski z cyklu „ożywianie Mickiewicza” w Bibliotece Multimedialnej

Kolejny sukces naszej szkoły - najlepsi na „100%”

21 kwietnia 2016 r. w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie odbyło się podsumowanie III edycji programu W – F na 100 %. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody wyróżnienia i podziękowania Nasza szkoła zajęła I miejsce i otrzymała bon wartości 1000 złotych (na zakup sprzętu sportowego). Kolejne miejsca zajęły: Gim nr 4, Gim nr 9, Gim Nr 1, Gim Nr 10 i Gim Nr 5.

Nasi uczniowie otrzymali również wyróżnienia indywidualne: za najwyższą frekwencję – Monika Faron z kl. II a, za najlepszy postęp procentowy – Justyna Liszkowska z kl. II a, za najlepszy wynik sportowy (zawody szkolne w tenisie stołowym) – Dominika Grygierzec z kl. I a i Hubert Gbur z kl. III a.

Czytaj więcej o: Kolejny sukces naszej szkoły - najlepsi na „100%”

Podziękowanie

Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 za owocną współpracę, gościnność oraz miłą atmosferę podczas naszego pobytu w Waszych placówkach w ramach promocji Gimnazjum nr 2.

Promocja Gimnazjum nr 2

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

13 kwietnia 2016 r. uczniowie klas informatycznych I a i II a pod opieką pani B. Balińskiej oraz pani B. McMahon uczestniczyli w wycieczce do MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI w KATOWICACH. Muzeum mieści się w budynku Centrum Kultury Katowice przy Placu Sejmu Śląskiego. W tym roku prezentowana ekspozycja nosiła tytuł: „Retro 204”.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Niesamowita przygoda z Teatrem

Uczniowie klas trzecich pod opieką p. M. Piętak i p. M. Ciołczyka w dniu 11.04.2016 r. udali do Domu Kultury w Jeleniu, aby obejrzeć błyskotliwą adaptację sztuki mistrza pióra Jeana Baptiste Poquelina, znanego szerzej jako MOLIER. Na widzów czekały nieliche atrakcje i kompletnie nowe doznania artystyczne. Otóż wędrowna trupa teatralna (Narodowy Teatr Edukacji) przygotowała i odegrała przedstawienie Molierowskie, razem z jego niezrównanym kolorytem i obyczajowością zaczerpniętą wprost z XVII –wiecznej tradycji aktorskiej. Widzowie mogli śledzić nie tylko losy literackich bohaterów utworu Moliera: Harpagona, Frozyny, Walerego itp., ale również ludzi z krwi i kości, jakimi są aktorzy kreujący powyższe postaci i osobiście doznać tego, jak często nasze życie potrafi splatać się ze sztuką. Aktorzy zaprezentowali najbardziej kanoniczną i pierwotną próbę inscenizacji „Skąpca”, eksponując niepohamowaną miłość do dóbr materialnych tytułowego bohatera i jego egoistyczny stosunek do otaczającego go świata.

Czytaj więcej o: Niesamowita przygoda z Teatrem

Dzień na opak

1 kwietnia odbył się DZIEŃ NA OPAK. To całkowita nowość w naszym gimnazjum. W wydarzeniu brały udział tylko osoby chętne i posiadające pewien dystans do własnej osoby. O dziwo święto to przyjęło się całkiem dobrze. :) Każdy z nas próbował jak najbardziej się wyróżnić i dzięki temu uniknąć pytania czy niezapowiedzianej kartkówki. Ogólnie było śmiesznie i trochę luźniej niż w innych dniach szkolnych.

Oskar, 3a​

Czytaj więcej o: Dzień na opak

Misterium Męki Pańskiej w Gimnazjum nr 2

Misterium Męki Pańskiej to widowisko teatralne o męce i śmierci Jezusa Chrystusa, które w Europie znane już było w średniowieczu. Obecnie misteria odbywają się na całym świecie, również w naszym gimnazjum. Tradycją szkoły stało się, że w czasie Wielkiego Tygodnia młodzież z koła teatralno-misyjnego prezentuje społeczności szkolnej to podniosłe przedstawienie. Również w tym roku, w środę 23 marca, uczniowie pod opieką pani Jadwigi Niżyńskiej na sali gimnastycznej odegrali sceny jakie miały miejsce prawie 2000 lat temu w Jerozolimie, czyli Ostatnią Wieczerzę, Rozmowy w Ogrodzie Oliwnym, Sąd Kajfasza, U Piłata i Zmartwychwstanie.

Czytaj więcej o: Misterium Męki Pańskiej w Gimnazjum nr 2

Szukanie zajączka w G2

Wg niemieckiej świeckiej tradycji w pierwszym dniu Świąt Wielkanocnych dzieci szukają ukrytych przez dorosłych słodkości…

We wtorek 22.03 br. uczniowie naszego Gimnazjum „szukali zajączka”. Zainteresowanie tą zabawą zaskoczyło organizatorkę p. A. Stadler jak również woźną p. Małgosię, która już przed 7:00 rano witała pierwszych poszukiwaczy. Do odnalezienia było ponad 100 czekoladowych jajek. Dodatkową atrakcją były jajka w fioletowych sreberkach. Odnalezienie takiej pisanki gwarantowało dodatkową nagrodę.

Zwycięzcy odbierali swoje nagrody-niespodzianki w szkolnej bibliotece u p. M. Kosińskiej – Szafran.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc bardzo dziękuję
- organizatorka A. Stadler :)

Czytaj więcej o: Szukanie zajączka w G2

Dzień Samorządności w Mickiewiczu

Corocznym zwyczajem w naszym gimnazjum w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, uczniowie wcielają się w rolę nauczycieli. Pani Dyrektor przekazuje symboliczny klucz do szkoły a nowe grono pedagogiczne zabiera się żywiołowo do wytężonej pracy z uczniami.

W tym dniu, nauczyciele wracają do szkolnych ław przybierając postać uczniów i chętnie dają się we znaki swoim zastępcom :) jak tradycja nakazuje :)

Czytaj więcej o: Dzień Samorządności w Mickiewiczu

Stacja książek „Pudełkowo” czyli bookcrossing w Gimnazjum nr 2

Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży).

Czytaj więcej o: Stacja książek „Pudełkowo” czyli bookcrossing w Gimnazjum nr 2

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 18 marca 2016 r. na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej Jaworzno-Dabrowa Narodowa odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego miasta.

Czytaj więcej o: Turniej Wiedzy Pożarniczej

Sukces naszej uczennicy w XV Wojewódzkim Konkursie Biblijnym

W czwartek 3 marca 2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Jaworznie odbył się etap rejonowy XV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla gimnazjów. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości księgi Listy Apostolskie św. Piotra i Pawła. Gimnazjaliści mieli 45 minut czasu, aby rozwiązać test składający się z 30 pytań otwartych, zamkniętych, a także cytatów. Jest nam niezwykle miło poinformować, że uczennica naszego gimnazjum Martyna Żabicka z klasy IIa zajęła I miejsce.

Czytaj więcej o: Sukces naszej uczennicy w XV Wojewódzkim Konkursie Biblijnym

„Doświadczenia obowiązkowe w gimnazjum”, czyli krótka powtórka przed egzaminem

W czwartek 11 lutego 2016 r. 28 – osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Aliny Bezy i pani Reginy Skrzyńskiej, uczestniczyła w nietypowej lekcji fizyki. Nietypowej, bo zajęcia odbyły się w Zakładzie Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład poświęcony był obowiązkowym doświadczeniom fizycznym w gimnazjum. Każde doświadczenie poprzedzone było prezentacją zjawisk związanych z danym działem fizyki oraz powtórką najważniejszych praw i wzorów. Udział w zajęciach nie tylko usystematyzuje wiedzę, ale również pomoże w przygotowaniach do zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego.

Czytaj więcej o: „Doświadczenia obowiązkowe w gimnazjum”, czyli krótka powtórka przed egzaminem

Karnawał 2016

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

W dniu 27.01.2016 r. w Gimnazjum nr 2 kilkoro uczniów klasy 2a i 2c przedstawiło gimnazjalistom projekt edukacyjny zatytułowany „Europejski Kodeks Walki z Rakiem". Realizowali go pod opieką mgr Marioli Wilkosz - Owczarek. W trakcie prezentacji uczniowie omówili 12 punktów kodeksu walki z rakiem. Prezentacja nawiązała do Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem przypadającego na 4 lutego. Projekt ten uczniowie zaprezentowali także rodzicom podczas zebrania. Dodatkowo rodzice otrzymali przygotowane przez uczniów ulotki dotyczące profilaktyki nowotworowej. Młodzież przygotowała również wystawkę z plakatami prezentującymi różne rodzaje zagrożeń rakiem.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Konkurs na grafikę komputerową i prezentację: „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w moim domu”

Dnia 20 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród I edycji konkursu na grafikę komputerową i prezentację multimedialną: „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w moim domu".

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV- VI jaworznickich szkół podstawowych.

Wzięły w nim udział: Szkoła Podstawowa nr 5, 7, 9, 14, 15, 16 oraz 20. Do konkursu zgłoszono 27 prac.

Czytaj więcej o: Konkurs na grafikę komputerową i prezentację: „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w moim domu”

BY NARODZIŁO SIĘ W NAS BETLEJEM... - Jasełka w G2

Tradycyjnie, jak każdego roku, uczniowie Naszego Gimnazjum, oddali hołd Dzieciątku i Świętej Rodzinie, tym razem przygotowując trochę nietypowe, utrzymane w konwencji komediowej, Jasełka. Akcja spektaklu rozgrywa się współcześnie. Zobaczyliśmy walkę Piekła i Nieba o duszę człowieka. Moce piekielne reprezentowane były przez Lucyfera (urocza Weronika Kois), diabła Borutę (w tej trudnej, obszernej roli Bartek Ciołczyk) i ich małych czarcich pomocników. Uknuli oni perfidny plan kuszenia ludzi, by zagubili oni sens Świąt Bożego Narodzenia. Jednak wszechwiedzący Archaniołowie uzbrojeni w kropidła, z okrzykiem: Jeden za wszystkich! Wszyscy za jednego! wyruszyli na Ziemię, by walczyć ze Złem. A na Ziemi Boruta wcielał już w życie niecne zamiary. Chciał przygotować Diabełka do bycia Diabłem, ingerując w życie pewnej rodziny i wzniecając kłótnie między Mamą (M. Faron) i jej dziećmi: Angeliką (Ola Bogdał) i Czesiem (Szczepan Filar). To się jednak nie udało. Piekło zostało pokonane, Boruta wygnany, do ludzi wróciło dobro i szczęście.

Czytaj więcej o: BY NARODZIŁO SIĘ W NAS BETLEJEM... - Jasełka w G2

XIV Szkolny Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza za nami

W poniedziałek, 21 grudnia 2015, odbył się już XIV finał turnieju poświęconego naszemu patronowi – Adamowi Mickiewiczowi. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej na piątej lekcji.

Czytaj więcej o: XIV Szkolny Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza za nami

Spotkanie z wnukiem Zdzisława Krudzielskiego

W piątek, 11 grudnia 2015 roku gościliśmy w murach naszej szkoły wyjątkowego gościa. W ramach podsumowania realizacji projektu „Zdzisław Krudzielski – architekt jaworzyńskiej rzeczywistości" swoją obecnością zaszczycił nas jego wnuk – Pan Piotr Górski. Nie tylko opowiedział nam co zachował w pamięci o znamienitym dziadku ale przywiózł mnóstwo ciekawych pamiątek – zdjęcia, niepublikowane wspomnienia i dokumenty. Powiedział, że pamięta dziadka jako bardzo surowego i wymagającego człowieka jednak przy tym bardzo sprawiedliwego. Człowieka, który przede wszystkim świetnie organizował czas by jak najlepiej wykorzystać go dla swojego i innych dobra.

Czytaj więcej o: Spotkanie z wnukiem Zdzisława Krudzielskiego

Góra Grosza 2015

Na przełomie listopada i grudnia we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła szesnasta edycja akcji Góra Grosza.

Nasze Gimnazjum jak co roku włączyło się w usypywanie Góry Grosza. Akcja ta ma swój wymiar społeczny, przyczynia się do poprawy losu dzieci, które z różnych przyczyn wychowują się poza swoimi rodzinami. Celem akcji jest zbieranie funduszy na tworzenie takich programów, które pozwolą tym dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenie takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego.

Przez te wszystkie lata zebrano ponad 29 milionów złotych w całej Polsce!!!

Czytaj więcej o: Góra Grosza 2015

Warsztaty informatyczne

W dniu 30.11.2015 r. uczniowie klasy informatycznej 3a zapoznali się z nowymi technologiami oraz programami informatycznymi podczas wyjazdu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Warsztaty informatyczne

Myśliwy - zawód czy pasja?

Na to pytanie staraliśmy się uzyskać odpowiedź na nietypowej lekcji zorganizowanej przez wychowawcę klasy IIIb – panią Alicję Plutę w dniu 13 listopada. Zaprosiła ona do naszej szkoły pana Antoniego Masiarza - myśliwego z Koła Łowieckiego „Jawor". W roli głównej wystąpił sześciomiesięczny pies myśliwski wraz ze swoimi właścicielami.

Czytaj więcej o: Myśliwy - zawód czy pasja?

„Światowy Dzień Walki z Cukrzycą" w Gimnazjum nr 2 w Jaworznie

10.11.2015 r. Gimnazjum nr 2 w Jaworznie przy współudziale ZLO, Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej SED i firmy Abbott Laboratories, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jaworznie, zorganizowało Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W spotkaniu udział wzięli uczniowie jaworznickich szkół podstawowych: 1,7,8,14,15,16,19,22 oraz gimnazjów: 1,2,3,4,8,9,10,11 wraz z opiekunami.

Czytaj więcej o: „Światowy Dzień Walki z Cukrzycą" w Gimnazjum nr 2 w Jaworznie

Szkolne i ogólnopolskie wyniki wyborów parlamentarnych

Jak już informowaliśmy wcześniej, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2015". Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaworznie głosowali 20 października br. Uprawnionych do głosowania było 189 uczniów, głosowało 142 uczniów, którzy oddali 128 głosów ważnych.

Czytaj więcej o: Szkolne i ogólnopolskie wyniki wyborów parlamentarnych

Jak pięknie jest w Pieninach

W dniach: od trzeciego do piątego listopada br., uczniowie klas drugich odpoczywali, bawili się i zdobywali wiedzę na ziemi spiskiej (dawne pogranicze polsko-węgierskie). Uczestnicy wycieczki chyba na nią zasłużyli, gdyż przez wszystkie dni towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, co w połączeniu ze złotą, polską jesienią zapewniło im niezapomniane wrażenia. Podziwialiśmy Pieniny z dolin i ze szczytu, zwiedzaliśmy zamki, odwiedziliśmy Szczawnicę i Krościenko – miło spędziliśmy czas.

Czytaj więcej o: Jak pięknie jest w Pieninach

Dyskoteka (ze strachami w tle)

Za nami pierwsza dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Szaleństwo miało miejsce w czwartek – 29 października br. Zorganizowano ją na cześć pierwszaków oraz po to, aby się potężnie nastraszyć. Na imprezie mile były widziane okropne przebrania i gadżety (przecież to czas halloween!). Zgodnie z planem było i strasznie i śmieszno.

Czytaj więcej o: Dyskoteka (ze strachami w tle)

Maraton wyborczy

Ale się działo. W ciągu dwóch dni, 20 i 21 października br., uczniowie naszej szkoły aż trzykrotnie mogli wziąć udział w wyborach. We wtorek (20 października) odbyło się głosowanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2015". Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, która umożliwia niepełnoletnim uczniom oddanie głosu na komitety wyborcze startujące w prawdziwych wyborach. Uczniowie uczą się w ten sposób zasad i trybów obowiązujących w trakcie wyborów. Jest to przy okazji ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Niestety – wyniki naszych szkolnych wyborów możemy opublikować dopiero po 25 października. A są bardzo ciekawe.

Czytaj więcej o: Maraton wyborczy

Wzięliśmy udział w kolejnym Rajdzie Papieskim

W sobotę, 17 października br., mimo początkowo fatalnej aury, ruszyliśmy na trasę organizowanego każdego roku Rajdu Papieskiego. Do godziny 9.00 padał rzęsisty deszcz, co było powodem, że w rajdzie wzięli udział przedstawiciele tylko czterech placówek oświatowych z całego miasta. Jednak kiedy ruszyliśmy na trasę deszcz ustał i dał nam odpocząć od siebie aż do końca rajdu! Święty Jan Paweł II czuwał nad nami! Było ciepło i przyjemnie, a na trasie dokuczały nam tylko kałuże.

Czytaj więcej o: Wzięliśmy udział w kolejnym Rajdzie Papieskim

W Królestwie Dwójki czyli Pasowanie na Gimnazjalistę 2015

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum dzień 14 października był uroczyście obchodzony w murach naszej szkoły. Akademia z okazji Pasowania na Gimnazjalistę połączona z Dniem Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęła się o godz. 16.30.

Czytaj więcej o: W Królestwie Dwójki czyli Pasowanie na Gimnazjalistę 2015

„Działka” w trzech aktach

6 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości jaworznickiego Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej, obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Działka".

Wystąpili w nim znani warszawscy aktorzy: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak.

Czytaj więcej o: „Działka” w trzech aktach

Inauguracja sezonu - czyli warsztaty języka angielskiego w Mickiewiczu

Podsumowanie projektu „Architekci naszej rzeczywistości – Zdzisław Krudzielski”

W ubiegły wtorek, 29 września, w Gimnazjum nr 2 w Jaworznie zakończono i podsumowano projekt „Architekci naszej rzeczywistości – Zdzisław Krudzielski". Projekt realizowano we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK, Fundacją Inicjatyw Obywatelskich i Muzeum Historii Polski. Wspomniane instytucje reprezentowała pani Sylwia Idzi. Koordynatorkami projektu były pracownice Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: dr Kinga Gajda i mgr Aneta Pazik.

Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu „Architekci naszej rzeczywistości – Zdzisław Krudzielski”

Przedstawienie profilaktyczne „Bilet do Raju”

W poniedziałek, 28 września 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny mieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem był to spektakl pt. „Bilet do Raju", a artyści chcieli skłonić młodzież do refleksji na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania dopalaczy.

Czytaj więcej o: Przedstawienie profilaktyczne „Bilet do Raju”

"Grajmy w jednej drużynie", czyli III Rajd Rodzinny

W sobotę, 19 września 2015 r., w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, odbył się Rajd Szkolny dla dzieci i rodziców Gimnazjum nr 2. Powoli rajdy piesze stają się tradycją naszej szkoły - był to już trzeci jesienny rajd, a szósty w ogóle. Podobnie jak w ubiegłym roku naszym celem był Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

Czytaj więcej o: "Grajmy w jednej drużynie", czyli III Rajd Rodzinny

Nietypowi architekci z Gimnazjum nr 2

Uczniowie Gimnazjum nr 2 mieli po raz kolejny możliwość „spotkania" z postacią Zdzisława Krudzielskiego – jaworznianina, którego sylwetkę poznają podczas realizacji projektu zatytułowanego „Architekci naszej rzeczywistości".

Czytaj więcej o: Nietypowi architekci z Gimnazjum nr 2

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

1 września jest dniem szczególnym.

Tego dnia kończą się wakacje i zaczyna Rok Szkolny. Wracamy do szkoły po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej nauki.

Na początku apelu rozpoczynającego nowy rok szkolny 2015/2016 w krótkim przemówieniu pani Dyrektor Beata Kadela powitała uczniów. Na spotkaniu z pierwszoklasistami przedstawiła wychowawców klas pierwszych i nauczycieli uczących w szkole.

Czytaj więcej o: Nowy rok szkolny rozpoczęty!