Szkolny Konkurs Recytatorski

We wtorek odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”.

W konkursie wzięli udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy recytowali wybrane przez siebie wiersze. Zaproszeni goście – uczniowie klas 1-3, mieli okazję wysłuchać utworów Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, Jana Brzechwy „Pan Pomidor”, Agnieszki Frączek „całuski i buziaczki” i wielu innych. Mimo ogromnych emocji i tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie. Zwyciężył  uczeń klasy IIa Wit Jelonek, drugie  miejsce zajął Dawid Żurawik (Ia), a trzecie  Adrian Bogaczyk (IIb) i tym samym uczeniowie pierwszego i drugiego miejsca zakwalifikowali się do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomami i upominkami.

Idąc w ślad za uczniami klas I-III, w klasach IV-VI odbyły się eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego III miejsce zajął Filip Czosnek z kl. V a, II miejsce Michał Grelowski z kl. IV a, a I miejsce zajęła Oliwia Szuster, która będzie reprezentowała naszą szkołę w dalszych zmaganiach eliminacyjnych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów‼️