WYCIECZKA KLASY 3A DO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W JAWORZNIE

W środę , 8 stycznia klasa IIIa odwiedziła Komendę Miejską Policji w Jaworznie.

Na miejscu przywitała nas Pani Monika z którą zwiedziliśmy budynek Komendy. Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa oraz konsekwencjach dla przestępcy. W Wydziale Prewencji obejrzeli błękitny pokój przesłuchań, gdzie największe wrażenie zrobiło weneckie lustro. Mieli okazję, lecz niekoniecznie przyjemność, zobaczyć areszt dla zatrzymanych. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Pani Beata z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii – zajmująca się pracą z dziećmi i młodzieżą, opowiedziała na czym polega jej praca oraz do czego służy „Niebieski pokój”, omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień:
✔️unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach,
✔️unikanie kontaktów z nieznajomymi,
✔️co należy zrobić w przypadku zgubienia się,
✔️uświadomienie dzieciom zagrożeń,
✔️jak unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy się już pojawią.

Przeprowadziliśmy również wywiad z Panią Moniką i Beatą. Mieliśmy mnóstwo pytań dotyczących bezpieczeństwa. Na zakończenie wycieczki Pani Monika przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych ferii. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń wśród dzieci w szczególności ściąganie odcisków z dłoni i przebywanie w areszcie dla zatrzymanych oraz w pokoju przesłuchań z weneckim lustrem. Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji za super wycieczkę.