JASEŁKA 2019

Święta tuż, tuż… Z tej okazji 19 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 wystawiono Jasełka. Grupa pasterzy (w rolach pasterzy uczniowie z klasy 5 i uczennica z klasy 3) obudzona przez anioła ( w roli aniołów uczennice z klasy 3 i nauczyciel języka angielskiego) zdąża do Betlejem. Przeszkadzają im w tym diabły:  Lucyfer, Mefisto, Boruta i Liziołek (w roli diabłów uczennice klasy 5 i nauczyciel religii). Kto zwycięży?

Niech podpowiedzią będzie myśl końcowa: Powiecie pewno bajki! I słuszność macie ! Wszak diabeł nawrócić się nie może, ale jak w każdej bajce tak i w tej- kryje się odrobina prawdy. Malutkie Dzieciątko Jezus ma wielką moc! Jego bezbronność , pokora, potrafi zniszczyć nawet największe zło! Otwórzcie swoje serca! Przyjdźcie do stajenki. Przez narodzenie Boga ty też masz szansę na nawrócenie. Pamiętaj o tym!

Wraz z uczniami SP 4 wystąpili uczniowie SOSW w roli Maryi Józefa oraz reżysera. Nie zabrakło kolęd i pastorałek. Bardzo dobra gra aktorska i wokalna.
Chwała Bogu na wysokości ....