Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, nasza szkoła świętowała razem z UNICEF. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku przypada wyjątkowa 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, po wielu latach pracy, przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie prawo do życia, prawidłowego rozwoju i wykorzystania w pełni swojego potencjału. Na naszym kraju spoczywa szczególna odpowiedzialność monitorowania przestrzegania praw dziecka, gdyż to właśnie Polska była inicjatorem powstania Konwencji, i to nasz kraj przedłożył na forum międzynarodowym jej pierwszą wersję. Przypadająca 20 listopada 2019 roku 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to wspaniała okazja do zaprezentowania działań samorządu prowadzonych w zakresie ochrony praw dziecka. A tak nasza społeczność szkolna uczestniczyła w tym, jak ważnym WYDARZENIU...