LEKCJE MUZEALNE

W minionym tygodniu klasa 1a, 1b, 2a, 2b, 3a wybrały się do muzeum miasta Jaworzna na lekcje „Jaworzno którego nie znasz”.

Uczniowie dowiedzieli się od kiedy istnieje nazwa Jaworzno oraz jakie są symbole naszego miasta, a także wiele innych ciekawostek. Klasy zwiedzili piękne mieszkanie mieszczańskie, elementy kopalni i dom wiejski. Szczególnie zachwyciły nas stroje Krakowiaków Zachodnich ziemii jaworznickiej.klasa 1a, 1b, 2a, 2b, 3a wybrały się do muzeum miasta Jaworzna na lekcje „Jaworzno którego nie znasz”. Uczniowie dowiedzieli się od kiedy istnieje nazwa Jaworzno oraz jakie są symbole naszego miasta, a także wiele innych ciekawostek. Klasy zwiedzili piękne mieszkanie mieszczańskie, elementy kopalni i dom wiejski. Szczególnie zachwyciły nas stroje Krakowiaków Zachodnich ziemii jaworznickiej.