DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada po raz trzeci obchodzono w klasie 3a Światowy Dzień Postaci z Bajek i Baśni.

To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Czytanie bajek to dobra inwestycja w rozwój dzieci: emocjonalny, społeczny i intelektualny. W tym dniu w naszej szkole było jak w bajce. Uczniowie klasy 3a hucznie obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Po korytarzu co jakiś czas wędrowały księżniczki, królewny, minionki, rycerze, biedronki itp. można było ujrzeć jeszcze wiele innych bajkowych postaci, także odbyła się klasowa dyskoteka z okazji tego święta.