LOTERIA PATRIOTYCZNA W PROGACH BIBLIOTEKI

Zbliża  się Święto Niepodległości -  11 Listopada.
Biblioteka Szkolna zorganizowała Loterię. Na wydarzenie to zostały zaproszone wszystkie klasy. Każdy uczeń odpowiadał na pytanie dostosowane do jego etapu edukacyjnego.

Pytania związane  były z naszą ojczyzną, jej symbolami, świętami i losami historycznymi. Np. Jak wygląda godło Polski? Co to jest tzw. Mała ojczyzna? Pierwszy król Polski itd. Za właściwą odpowiedź można było wylosować słodkie „co nieco”. Każdy uczestnik Loterii otrzymał także biało-czerwoną kokardkę jako symbol nadchodzącego Święta. Takie działania pozwalają nam cieszyć się tym, że nasza ojczyzna jest wolna, że żyjemy w pokoju i możemy się swobodnie rozwijać. Walczyli o to nasi przodkowie, bohaterowie walk o wolność  Polski. Imprezę zorganizowała M. Kosińska-Szafran a loterię prowadzili uczniowie z klasy 5a ( Szymon B., Wiktoria D., Martyna F., Łucja F., Martyna G., Maja P., Filip P., Maja S., Weronika U.)