"ŚWIĘTO DYNI"

Dynia to bardzo zdrowe warzywo. Wyrasta w wielu odmianach – jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów – od drobnych kilkusetgramowych do gigantów kilkusetkilogramowych.

Występuje w ciekawej kolorystyce, od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie, szarości, aż do prawie czarnego. Nie mówiąc już o fakturze skórki, która może być gładka, albo szorstka, albo pofałdowana. Dzięki temu warzywo to świetnie prezentuje się na zdjęciach,  bardzo często służy do dekoracji, a na dodatek, a może przede wszystkim ma wszechstronne zastosowania kulinarne. Mając na uwadze wszystkie zalety dyni, nie ma się co dziwić, że coraz częściej są organizowane różne imprezy pod dyniowym patronatem.
W naszej szkole uczniowie klasy 3a obchodzili: "Święto dyni" 30 października.  Z tej okazji nasza szkoła zamieniła się w dyniową krainę, w której królował pomarańczowy, tak przebrały się dzieci. W holu można było podziwiać różne odmiany i wielkości dyni oraz przeróżne prace z dyń wykonane przez uczniów wspólnie z ich rodzicami. Na lekcji dzieci wykonywały lampiony związane z tym świętem. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy ciasto dyniowe, które smakowało dzieciom.
Był to niesamowity dzień pełen wrażeń.