KLASA 3A NA WYCIECZCE W PIEKARNI

W czwartek 26 września uczniowie klasy 3 „a” gościli w jaworznickiej piekarni „Bigaj”.

Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza  i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Wszyscy uczestnicy oprowadzeni zostali po najważniejszych pomieszczeniach: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Duże wrażenie wzbudził wielki piec do wypieku pieczywa a także panująca tam temperatura. Atrakcją dla uczniów było czynne uczestnictwo w pracy. Dzieci miały okazję samodzielnie formować bułki, plecionki i inne specjały. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami. Było interesująco, pachnąco i smacznie. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Stanisława Bigaja, za możliwość zwiedzenia piekarni, poznania pracy piekarza i zapoznania z tajnikami wypieku pieczywa. Wychowawczyni Izabela Dzierwa wraz z klasą 3a.